Historia

Strona główna » Nasza Firma » Historia

Nasza historia zaczęła się w 1992 roku, w czasie gdy wielu rodaków, nie widząc szans na rozwój w Polsce, szukało szczęścia "na zachodzie". Wtedy, razem z mężem, pomimo trudności,  postanowiliśmy spróbować z własną działalnością tutaj, gdzie są nasze korzenie, i chociaż nigdy nie było nam łatwo, to małymi krokami, z Bożą pomocą, robiliśmy postępy. Zaczynaliśmy jako rodzinna, dwuosobowa firma i wraz z rozwojem mogliśmy przygotować miejsce pracy dla innych osób. 

Branża kamieniarska nie zalicza się do łatwych profesji, ze względu na duże ciężary i gabaryty surowca.  Potrzebny jest ciężki sprzęt do załadunku i rozładunku oraz urządzenia doobróbki kamienia. Na początku pracowaliśmy na maszynach konstruowanych przez mojego męża oraz surowcach z najbliższych kamieniołomów, które były najłatwiej dostępne ze względu na małą odległość.

Jednak od początku, mimo dużych trudności, postawiliśmy na inwestycję w park maszynowy, nastawiając się na realizację dużych zamówień, w krótkich terminach. To była nasza wizja przyszłości, która wprowadziła naszą firmę na wyższy poziom rozwoju technicznego. Od kilku lat jesteśmy przgotowani na realizację dużych zamówień indywidualnych, hurtowych i publicznych.

 

Elżbieta Frankowska